سونوگرافی های دوران بارداری

سونوگرافی های دوران بارداری

سونوگرافی های دوران بارداری با توجه به تشخیص پزشک ممکن است برای هرکدام از مادران متفاوت باشد . به طور کلی سه سونوگرافی در طی بارداری برای تمام مادران انجام می شود که گاهی ممکن است باتوجه به شرایط مادر ، پزشک دستور انجام سونوگرافی های بیشتر دهد .

سونوگرافی های دوران بارداری

سونوگرافی های دوران بارداری

سونوگرافی های دوران بارداری

بسیاری از بانوان و همسران آن ها در تشخیص جنسیت جنین عجله می کنند . در واقع می توان گفت ۳ سونوگرافی در دوران بارداری ضروری می باشد . یکی از آن ها سونوگرافی اولایل بارداری می باشد که به منظور برررسی جنین صورت می گیرد . در طی این سونوگرافی سیر تشکیل جنین بررسی می شود . قلب جنین در چه شرایطی است و شرایط جفت  چک می شود . در این مورد می توان سونوگرافی nt را نیز به منظور بررسی مایع پشت گردن جنین انجام دهید .

سونوگرافی دوم در میانه بارداری صورت می گیرد . این سونوگرافی به منظور تعیین جنسیت انجام می شود در ۱۸ تا ۲۰ هفتگی انجام می شود .

سونوگرافی سوم اواخر بارداری انجام می شود که به منظور بررسی وزن ، بررسی شرایط قرار گیری جنین ، بررسی مایع دور جنین و … صورت می گیرد .

سونوگرافی های غیر ضروری

انجام سونوگرافی سه بعدی و چهار بعدی در بارداری لازم و ضروری نمی باشد . بهتراست این سونوگرافی ها در تمام بادراری ها انجام نشود . در شرایطی که پزشک متخصص تشخیص دهد انجام این سونوگرافی لازم است بنابراین می توانید برای انجام آن به مرکز سونوگرافی انجام دهید .

سونوگرافی کالرداپلر در بارداری

انجام این سونوگرافی با توجه به تشخیص پزشک می باشد . در برخی از بارداری ها به منظور بررسی وزن جنین پزشک این سونوگرافی را لازم می داند . و یا گاهی بانوانی که در زایمان قبل سزارین داشته و در سن خاصی از بارداری به سزارین دوم را در پیش دارند ، با توجه به تشخیص پزشک نیاز به انجام سونوگرافی کالرداپلر می باشد .

در سونوگرافی کالرداپلر می توان چسبندگی رحم را نیز بررسی نمود که ممکن است به دلایل مختلفی مانند عفونت ، جراحی های رحم ، سزارین ، سقط و …و ایجاد شود .

سونوگرافی خوب در تهران

برچسب گذاری توسط ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + هجده =